Ziraat Bankası KYK Sistemini Aktif Hale Getirdi

KYK’dan henüz bir açıklama yapılmamasına rağmen, KYK kredi ve burs işlemleri değerlendirmeleri kısmen de olsa tamamlanmış olabilir.

Çünkü, her sene ziraat bankasından yapılan ödemeler için kullanılan ödeme sistemi şu an itibari ile aktif hale getirilmiş durumda… Bu sorgulama sonucunda ödemelerinizi alacağınız banka şubelerini görebilirsiniz. Hatta geçmişte burs ve kredi çıkanlar şu anda aktif bir şekilde bu sistemden şubelerini görebiliyor. Yeni açıklamaların muhtemelen aktif edilmesinden sonra onlarda görebilecek.

Denemizde yarar gördüğümüz sisteme ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz. Sistem sizi linkten de anlayabileceğiniz gibi Ziraat’in uzun süredir kapalı tuttuğu ama bugün açılan sisteme götürecek.

Buradan net olarak anlaşılıyorki kısa süre içinde açıklamalar gelecek. Şimdiden buradan sorgulama yaparak bilgilerinizin çıkıp çıkmadığını kontrol edebilirsiniz.

Ziraat KYK Sistemi : https://kyksorgu.ziraatbank.com.tr/

ziraat-sistem

Mustafa Kavas, Okuyoruz.com ilk kurulduğundan beri Eğitim ve Teknoloji bölümlerinde haber yapmaktadır. Eğitim hayatını Bilgisayar Mühendisliği'nde tamamlamış olup sektörde öncü bir firmada yazılımcı olarak çalışmaktadır.