Zarrab’ın Mallarına El Konuldu

Amerika’da süren davası sonrası Türkiye’ye karşı tanıklık koltuğuna oturan Reza Zarrab ve yakınlarının mallarına el konuldu. Açıklanan mahkeme kararına göre Reza Zarrab’ın el konulan mallarının değeri 300 milyon Türk Lirası değerinde hesaplanıyor.

Öte yandan bir süre önce kızına devredilen yalıya da el konulduğu açıklandı. İlgili yalı Ebru Gündeş’in boşaltması ile gündeme gelmişti. Reza Zarrab’ın mallarına el konulan yakınları arasında henüz boşanmadığı eşi Ebru Gündeş’in adı bulunmuyor.

Birkaç gün önce medyaya yansıyan bilgilere göre Ebru Gündeş’in Türkiye’de Reza Zarrab’a karşı bir takım uyarılarda bulunduğu ve bunu resmi kuruluşlar ile paylaştığı iddia edilmişti.

Amerika’da yaşanan trajikomik davanın sonucu büyük bir merak ile beklenirken, suçlu konumundan tanık konumuna evrilen Reza Zarrab’ın Amerika ile çok önceden anlaştığı ve tamamen bir kurgu üzerine Amerika’ya gidip tutuklandığı belirtiliyor.

Yaşanan gelişmelerin ışığında Türk ve Amerikan ilişkilerinin gelecekte çok büyük yara alacağı ve artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı belirtiliyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]