Yurtdışı Referandum Engelleri Rekor Oy Getirebilir

Türk halkı nereye giderse gitsin Türklük özelliklerinden vazgeçmediğini herkes bilir bunu Amerika, Almanya, Hollanda da biliyor. Avusturya’nın da katıldığı yeni bir operasyonu herkes gibi yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız da izliyor. Peki ne olacak?

Göreceksiniz referandum seçimlerinde özellikle bu ülkelerde rekor bir oy geleceğini göreceğiz. Referandumun EVET çıkmasına büyük bir gerekçe olan bu oylar Türkiye’de ne yaşanırsa yaşansın EVET’e akacak gibi görünüyor. Bazı ülkeler ülkemizde anketler yapmaya devam ediyor. Gerçeği gördükçe daha da korkuyorlar. Arkadaşım serbest bırak. İster hayır çıksın ister evet. Vatandaşın istediği olsun. Demokrasilerde çoğunluğun istediği oluyor. Tamam bu durum hayırcılar için kötü ama göreceksin evet çıksa da bu onlara bir zarar getirmeyecek. Bu ülke 15 Temmuz’u aşarken nasıl bir araya geldiyse 16 nisandan bir gün sonra yani 17 nisanda da bir araya gelir. Kimse kimseye neden demez. Ezeli rakiplerin mücadelesi gibi düşün bunu, maç biter ama dostluk bitmez. Bu konuda siyasilere de büyük iş düşüyor. Mesela Baykal’ın yurtdışında yapacağı konferansı iptal etmesi alkışlanır bir hareket gerçekten gururla alkışlıyor. Ama bunun dışında o fetöcü artıkların twitterdan yazmalarını da o kadar lanet ediyorum.

Bu ülkeyi ajan diye şikayet edenler bu ülkenin vatandaşı değil. Göreceksiniz yarın sizi de bulacak bu bumerang, kötülük sahibine aittir. Darbecilik de en kötü olandır. Seçimleri merak bekliyorum sonuçları hep beraber inceleyeceğiz, Okuyoruz.com referandum sürecinde olağan üstü bir çalışma yapacak. Merak etmeyin.

Okuyoruz Haber'in politika ve teknoloji yazarı. Eğitimini doktora seviyesinde sürdüren ve her daim iletişimin ortasında yaşayan yazarımız size Türkiye'nin panaromasını çekiyor. iletişim adresi : [email protected]