YSK’nın İstanbul Seçimleri ile Kararı Bekleniyor

Bugün yaşanan gelişmeler sonrası seçim iptali başvurusunu görüşmek üzere toplanan YSK’nın ilgili verileri inceleyip karar vereceği gün merakla bekleniyor.

İl seçim kurumunun ani bir hareket ile mazbata hazırlaması toplumda infiale sebep oldu. Twitter ve benzeri sosyal medya araçları üzerinden yayınlanan mesajlar toplumun iki kesiminin de çok yüksek seviye kutuplaştığının bir işareti.

Henüz başvuru sonuçlanmadan yangından mal kaçırır gibi bir karara imza atan İstanbul İl Seçim kurumu ise mercek altında bulunuyor.

YSK’nın vereceği karara göre çeşitli ayrıntıların üstünden geçilebileceği ve kararın en kısa sürede açıklanacağı ifade ediliyor. Fakat bu süre içerisinde meydana gelen gelişmelerin ışığında Türkiye’nin bu kutuplaşma ekseninde daha ne kadar sağduyulu kalabileceği ise merak konusu.

Bazı terör gruplarının operasyonlar ile durdurulmaya çalışıldığı şu günlerde sosyal paylaşım sitelerinde çeşitli sahte isimler altında yayınlanan mesajlar ise tehlikenin oldukça büyük olduğunu gösteriyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]