Yök’ten Yaz Okulu ve Bütünleme Kararı

Yök yaptığı son toplantı ile beraber yaz okulu ve bütünleme sınavları hakkındaki son kararını verdi. İlgili karara göre; Üniversiteler şayet yaz okulu ve bütünleme yapmama kararı aldıysa, bünyelerinde yer alan öğrencileri bulundukları illerde yer alan yükseköğretim kurumlarında yaz okulu alabilmesi imkanı sağlayacak,

Şayet bulununan ilde bu şekilde bir yükseköğretim kurumu bulunmuyorsa, ya yaz okulu ya da bütünlemeden birinin uygulanması istendi.

 

Özellikle alttan dersi kalan öğrencileri ilgilendiren bu karar sonrası bazı üniversiteler yaz okulu ve bütünlemeleri kaldırmıştı. Fakat gelen istek ve başvurular üzerine bu konuda bir düzenleme yapıldı. Fakat bazı üniversiteler hem yaz okulu hem de bütünleme uygulama şeklinde kararlar alabilir bunun önünde de hiçbir engel bulunmuyor.

Mezun durumuna gelmek isteyen öğrenciler için önemli bir haber niteliği taşıyan bu durumla ilgili şayet başka gelişmeler olursa onları da haber akışımızda duyuracağız.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]