YGS Sınavı Yarın Yapılacak

Üniversiteye girişte ilk aşama sınavı olarak ifade edilen YGS yarın saat 10:00’da yapılacak. Sınav binalarına girişler ise 9:45’ten sonra biteceği için öğrencilerin sınav yerlerine erken gitmesi tavsiye ediliyor.

Pazar günü yani yarın itibariyle yapılan olan sınava yaklaşık 2.2 milyon kişi başvurdu. İlgili sınava en azından 2 milyon kişinin girmesi beklenirken öğrenciler son hazırlıklarını yapıp bekleme moduna geçti.

YGS sınavının sonuçlarının ise 28 Mart tarihinde açıklanması beklenirken yoğun bir süreçten geçecek öğrencilerin kontrolü kaybetmeden hemen LYS sınavına hazırlanmaya başlaması bekleniyor. Haziran ayında yapılacak olan LYS sınavları ile birlikte üniversite yerleşme puanları netleşecek. Genel puanın %40’ını etkileyecek olan YGS’nin de önemi gayet yüksek olarak görülüyor.

160 sorunun sorulacağı ve 160 dakika sürenin verileceği sınavda öğrencilerin çetin bir mücadele vermesi bekleniyor. 150 puan ve üstünü alan öğrenciler LYS’ye girmeye hak kazanırken 4 yıllık bir fakültede eğitim görmek için ise taban puan 180 olarak belirlendi.

Bir sonraki sınav olan LYS’nin de başvurularının YGS ilanının hemen ardından Nisan ayının ilk haftasında başlaması bekleniyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]