YGS 2017’nin Bugün Açıklanması Bekleniyor

Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı olarak ifade edilen YGS sınavının bugün açıklanması bekleniyor. 2 milyon üzerinde öğrencinin merakla beklediği YGS sonuçları geçmiş yıllar baz alınırsa saat 10’dan sonra açıklanması bekleniyor. ÖSYM yönünde herhangi bir gecikmenin olmadığı ve sınavların bugün ilan edilme ihtimalinin daha önceden belirtildiği gibi gerçekleşmesi bekleniyor.

YGS sınavında alınacak puanların çok önemli olması ve ikinci basamak olarak adlandırılan LYS sınavlarına girmek için bu sınava mutlaka girilmesi gerektiğinden dolayı çok yoğun bir giriş işlemi ile karşı karşıya kalınmıştı.

Saat 10:00’dan sonra açıklanması beklenen sınavın sonuçlarına göre öğrencilerin gelecek planlarının daha da netleşmesi bekleniyor. Haziran ayında yapılan olan LYS sınavlarına hazırlıklarını sürdüren öğrenciler bu dönemi de iyi geçirmek için bu sınavdan gelecek sonuçlara kitlenmiş durumda bulunuyorlar.

ÖSYM’nin sene başında yayınlamış olduğu takvime göre sonuç açıklama tarihi olarak bugünün belirtilmesi nedeniyle öğrencilerin bugün daha ciddi bir şekilde internet sitelerini kontrol etmesi bekleniyor.

Sınav açıklandıktan sonra ulaşılabilecek olan ÖSYM sonuç sayfasında sonuçlar kimlik numarası ve şifre ile görüntülenebilecek. İlgili şifrelerini kaybeden öğrenciler ise sonuçları farklı bir metod ile görüntüleyemeyecek.

İlgili sonuçların ösym’nin sonuç sayfasında ilan edilmesi bekleniyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]