Yeni Memur Dalgası Geliyor

Birkaç ay önce başlatılan FETÖ operasyonu neticesinde görevden alınan memurlara yenileri ekleniyor. Bu sefer hedefte PKK ile organik bağı bulunan kişiler var. Uzun süredir üzerinde çalışma yapılan listeye son şekli verilirken kısa süre içinde operasyonların başlaması bekleniyor.

Teknik takibe takılan 40 bin kişilik bir grubun aktif olarak faaliyet gösteren 15 bininin görevden alınacağı kaydedildi. Özellikle İstanbul’da görev halinde bulunan bu terör bağlantılı kişiler için büyük çapta bir operasyon yapılması bekleniyor.

Doğuda yapılan operasyonlar sonrası el koyulan belediyelerde çalışan onlarca kişinin de operasyonda tespit edildiği belirtilirken kamuda görevli olanlarının ihraç edilmesi belediye ve özel kuruluşlarda olanlarınsa iş akitlerinin sonlandırılması bekleniyor.

Türkiye’de terörle mücadelede önemli bir adım atıldıktan sonra ortaya çıkan terör olayları da bu çevrelerin son gayreti olduğu belirtiliyor. Dün yaşanan fetöcü polis olayından sonra da çeşitli alanlarda çalışmaların sıklaşacağı ve ihraç dalgasının bir an önce harekete geçirileceği kaydediliyor.

Özellikle askeri ve polis alanlarına sızan terör örgütleri hem devletin gizli bilgilerini hem de stratejik noktalarını ele geçirmeye devam ediyordu. Bu operasyonlarla bu bölgelerde yuvalanan teröristler yakalanacak.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]