Yeni KHK’lar Ne İfade Ediyor?

Bugün itibari ile devreye alınan KHK’lar şahsen benim daha üstünde durduğum bir mevzuya temas ediyor. Bilindiği üzere 15 Temmuz sürecinde beli kırılan Fetöcü grubun kaymak tabakası olan adlandırılan kısmı yurtdışına olay öncesi ve sonrasında zaten kaçtı.

Fakat yine kaymak tabakayla ilgisi olan ve Türkiye’de şirketleri ve yatırımları olan yani başka bir ifade ile hemen para döndürelemeyecek olan bilgilere sahip kişiler burada saklanma, inkar etme gibi yöntemlere başvurdu. Fakat daha sonra yürütülen operasyonlarda bunların da bir kısmı da yerlerinden edilince şimdi ibre fetöye yataklık yapan gruba döndü.

Bilindiği üzere fetöye yataklık yapan birçok kişi de, incelemeler yapıldıktan sonra görevlerinden alınmaya ve tutuklanmaya devam ediliyor. Bir de madalyonun ters yüzü var, FETÖ sadece ülkemizde bir terör grubu değil bunun dışında farklı ülkelerinde ajanlarını barındıran gerektiğinde Işid ile gerektiğin PKK ile bağlantısı olan bir grup, bugün verilen kararlara bakıyorsunuz birçok pkk ve hdp destekçisi ismin görevden alındığı ve bu isimleri sosyal medyadan “ama ben fetö değilim” dediği görülüyor. Evet siz fetöcü değilsiniz fakat onun bağlantısında bulunan PKK’nın elemanlarısınız. Bundan dolayıdır ki, Türkiye’de operasyonlar yapılmaya devam ederken çatlak seslerin hep çıktığı görülecektir. Bugünkü KHK’da yine alınan veri kontrolü kararı ile internet üzerinden haberci ve sosyal medyacı olarak bilinen birçok terör odaklı grup içinde son günler başlamış oldu.

Türkiye artık bazı şeylere izin vermeyecek. Zaten verilmemelidir de…

Okuyoruz Haber'in politika ve teknoloji yazarı. Eğitimini doktora seviyesinde sürdüren ve her daim iletişimin ortasında yaşayan yazarımız size Türkiye'nin panaromasını çekiyor. iletişim adresi : [email protected]