Yeni iPhone 3D Kamera ile Geliyor

Apple’ın neredeyse her sene yeniden tasarladığı ve büyük bir lansman ile tanıttığı iphone serisinin önümüzdeki sene sonuna doğru çıkacak olan modeli iPhone 8 için yeni iddialar artarda gelmeye başladı.

Apple kısa süre önce İsrail’de bir 3D firmasını alması ve LG’nin bazı departmanları ile yaptığı görüşmeler neticesinde yeni nesil kameraları iphonelara getirebileceği konuşuluyor.

Bu konuda ortaya atılan iddialara göre 2 lensini de 3d kamera yapacak olan iphone ile çok daha büyük yeniliklerin kapısı aralanacak. Farklı şekillerde kullanın bu sektörün değişime ayak uydurması bekleniyor. Şimdiye kadar ortaya çıkarılan bazı programlarda üzerine tutulduğunda görüntü ile ilgili birçok ekstrayı ekrana getirebilen teknoloji 3d kameraları ile daha gerçekçi olacak.

Örneğin yolda yürürken kamerayı tuttuğunuzda bölgeyi tanıyabilecek. Bunun dışında üzerine kameranın tutulduğu ürünler hakkında bağlı bileşenler ekranlara taşınabilecek.

Örneğin mağazaların üzerine tutulduğunda bir karakterin mağaza hakkında bilgi vermesi vs. gibi ekstra durumlar sağlanabilecek. Türkiye’de etkileşime çok merakla olan toplumumuzun konuya göstereceği arz talep ilişkisi ile birçok yeni ürünün de piyasaya çıkması bekleniyor.

Mustafa Kavas, Okuyoruz.com ilk kurulduğundan beri Eğitim ve Teknoloji bölümlerinde haber yapmaktadır. Eğitim hayatını Bilgisayar Mühendisliği'nde tamamlamış olup sektörde öncü bir firmada yazılımcı olarak çalışmaktadır.