Yeni Grup Lideri Fenerbahçe

Fenerbahçe dün Zorya takımı karşısında çıktığı UEFA mücadelesini 2-0 kazanarak kendini grup lideri olarak belirledi. Bu karşılaşmaya göre grubun lideri Fenerbahçe’nin 10 puanı, Manchester United’in 9 puanı, Feyenord’un 7 puanı bulunuyor. Zorya’nın ise grupta herhangi bir şansı kalmadı.

Önümüzdeki maçlarda grupta herhangi bir gücü kalmayan Zorya ile Manchester United karşılaşacak. Bunun dışında Feyenord ise Fenerbahçe ile oynayacak.

Her ne kadar grup lideri olsa da her an şampiyona dışında kalabilecek olan Fenerbahçe’nin ilk hedefi Feyenord’u yenerek veya beraberek kalarak hiçbir sonucu beklemeden yoluna devam etmek.

Şayet Fenerbahçe grupta bir yenilgi alırsa, gözler Manchester maçında olacak. Zorya’nın grupta herhangi bir şansı kalmadığı için bu maçtan Manu dışında bir sonuç çıkması beklenmiyor. Yani başka bir ifade ile iş Fenerbahçe’nin kendine kalıyor.

Fenerbahçe ligde içinde bulunduğu toparlanma sürecinde Avrupa kupalarında da önemli maçları kazanmayı ve puan almayı bildi. Bu yüzden ortaya çıkan bu sinerjiyi ayakta tutabilmek için maça ciddi anlamda hazırlanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Galatasaray’ı da farklı geçen Fenerbahçe artık kendini buldu.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]