Yavuz Sultan Selim Sigortalandı!

Yakın bir zamanda kullanıma açılan ve birçok kişinin kullandığı 3. köprü, yani Yavuz Sultan Selim Köprüsü sigortalandı. Sigorta kapsamında her türlü yangın sorumluluk ve terör şartları yer alıyor. JLT tarafından sigorta edilen köprü için açıklamalarda bulunan firma diğer iki köprünün yaşı ve bazı nedenlerden dolayı sigortalanamadığını ifade etti.

Türkiye ilk sigortalı köprü ünvanına kavuşan Yavuz Sultan Selim Köprüsü önemini daha da artırdı. Sigorta sözleşmesinin bir yılı kapsadığı her yıl herhangi bir sorunla karşılaşılmadığı sürece yenileneceği de kaydedildi.

Türkiye’de sigortalanan varlıklarının %10’una tekabül eden köprünün sigortalanması ise beklendiği kadar kolay olmadı. Yurt dışı fonlardan da destek alındığı ifade edildi.

JLT firması daha önce de Dünya’nın çeşitli ülkelerinde yer alan büyük köprü ve yolların projelerini de sigortalamıştı. Önemli bir adımla Türkiye’de de böylesine büyük bir projeyi sigortaladıklarını belirten JLT firması her zaman önü açık projelerde yer almak istediklerini ifade etti.

Türkiye yeni dönemde daha fazla yapı ile sigorta sektörüne müracaat edebilir. Bu konuda da çalışmalar sürüyor.

 

Temel Şaylan, eğitimini iktisat alanında tamamlamış olup, Okuyoruz.com'da ekonomi editörlüğü yapmaktadır. İletişim : [email protected]