Wifi Şifrenizi Kimseyle Paylaşmayın

Bugün basına yansıyan bazı haberlerde FETÖ’ye yönelik son operasyonlarda göz altına alınan bazı isimlerin emniyette yaptığı itiraflar vardı. Bu itiraflara göre terörist başı müridlerine kendileri üzerine olmayan internet bağlantılarını kullanmaları, kimlik numaraları yerine yakınlarının kimlik numaraları ezberlemelerini tavsiye ettiği ortaya çıktı.

Bu duruma göre halen soruşturma yürütülen bazı isimlerin sırf internet paylaşımları yüzünden bylock gerekçesi ile değerlendirilmeleri birçok aileyi sıkıntıya sokuyor. Terörist liderin yaptığı sözde sohbetlerde sürekli bu konuyu dile getirerek insanların beyinlerini yıkamaya devam ettiği belirtiliyor. Bu yüzden masum onlarca kişinin açığa alındığı ve çeşitli sıkıntılarla boğuştuğu biliniyor.

Yaklaşık 8 bin fetö müridinin yurtdışına kaçtığı ve orada günlerini gün ettiği belirtilirken, bu teröristlerin genellikle Kanada ve Amerika dolaylarında yeni yaşamlar kurdukları belirtiliyor. Ailelerini hiçe sayarak terörist başını takip eden bu hainler burada hayatlarını darmadağın ettikleri insanların bedduaları ile yaşamaya devam ediyor.

Genel anlamda kandırıldıklarını ifade edip, Türkiye’den kaçış formülleri üzerine çalışan bu hainlerin gelecek yaşamları da merak konusu olarak yerini koruyor.

Sırf bu yüzden bu hainlerin Türkiye’de kripto olarak kalanlarının oyununa gelmemek için wifi şifreleri gibi önemli bilgilerin kimseyle paylaşılmaması yönünde duyurular yapılmaya devam ediyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]