Whatsapp Görüntülü Konuşmayı Duyurdu

Uzun süredir çeşitli bloglarda paylaşılan Whatsapp görüntüleri ile görüntü konuşma hakkında haberler yapılmaya devam ediliyordu. Fakat bugün Whatsapp’ın sahibi olduğu Facebook Inc, görüntülü konuşma için resmi duyurusunu yaptı.

Kısa süre içinde kullanıma sunulacak olan özelliğin yine her zamanki olduğu gibi kademeli olarak kullanıma sunulması bekleniyor. Genellikle yapılan duyurulardan 15 gün sonra aktif hale gelen özelliğin ilk olarak android telefonlarda çıkması bekleniyor.

Çıkışıyla birlikte sms’i bir anlamda çöpe atan mobil program daha sonra mobil bağlantılı olarak bilgisayarlara kadar girdi. Daha sonra ortaya çıkardığı konuşma özelliğiyle biraz geç kalan uygulamanın şimdide belki en önemli eksiği konumundaki görüntülü konuşmayı platformuna taşıyor olması cep telefonu kullanma özelliklerini tümüyle değiştireceği benziyor.

Kullanım ağı dolayısıyla milyarın üstünde aktif kullanıcısı olan whatsapp’ın bu ekstra özellik ile daha fazla kullanılması bekleniyor. Bu durumu herhangi bir ücret talep etmeden nasıl karşılayacağı ise merak konusu olarak görülüyor.

Şimdilik içinde herhangi bir reklam ağı olmayan whatsapp’ın aynı facebook gibi reklamlarla ayakta kalabilmesi için çalışmalar yapıldığı iddia ediliyor.

Mustafa Kavas, Okuyoruz.com ilk kurulduğundan beri Eğitim ve Teknoloji bölümlerinde haber yapmaktadır. Eğitim hayatını Bilgisayar Mühendisliği'nde tamamlamış olup sektörde öncü bir firmada yazılımcı olarak çalışmaktadır.