Whatsapp Artık Hareketlendi

Whatsapp yeni bir özellik ile kullanıcıların karşısına çıktı. Yeni özellik GIF özelliği olarak adlandırılıyor. Bu özellik sayesinde hareketli resim yani gif dosyaları gönderilip, görüntülenebilecek.

Whatsapp’ın bu özelliği tüm türlerde aktif hale getirildi. Yani hem web, hem ios hem de android de bu özelliği kullanabilirsiniz.

Ayrıca popüler GIPHY sistemi de artık whatsapp’a entegre olarak çalışabilecek. Bu sistemde oluşturulan gifler whatsapp üzerinden herkese gönderilebilecek. Konuyla ilgili açıklama yapan whatsapp yetkilileri, ilgili özellik sayesinde çok daha hızlı ve mutli medya içerikli bir hizmetin verilebileceğini kaydetti.

Tüm telefonlara gelen güncelleme ile birlikte, 6 saniyelik videolarınızı da GIF’lere dönüştürebilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Yakın bir zaman bu konuyla ilgili bazı sitelerin açılması ile bekleniyor. Yani sadece GIPHY değil daha birçok site whatsapp için gif desteği sunabilir. Özellikle hareketli capslerin artmasının beklendiği yeni uygulama sonrası popüler kareler de ortaya çıkamaya başladı bile.

Aylardır konuşulan bu basit ama popüler özellik ile artık daha büyük etkileşim alabilirsiniz.

Konuyla ilgili gelen 6 kasım güncellemesi şu şekilde bilgilendirildi.

Whatsapp
Whatsapp

 

Mustafa Kavas, Okuyoruz.com ilk kurulduğundan beri Eğitim ve Teknoloji bölümlerinde haber yapmaktadır. Eğitim hayatını Bilgisayar Mühendisliği'nde tamamlamış olup sektörde öncü bir firmada yazılımcı olarak çalışmaktadır.