Vural Öger İflas Etti

Ünlü turizm firması ÖGER’in sahibi Vural Öger iflas başvurusunda bulundu. Uzun süredir yurtdışında bulunan ve firmalarını bir bir elden çıkaran iş adamı iflas başvurusunda bulundu.

Firmasının borçlarının bulunduğu İşbank’ın da harekete geçerek tahsil edecek mal ve sahip olunan emtiya ile ilgili çalışma yaptığı kaydedildi.

Bir dönem çok büyük bir firma yönetimindeyken çeşitli nedenler dolayı iflasa doğru sürüklenen iş adamı aldığı cezalar ve bazı kötü girişimler nedeniyle zor günler yaşıyor.

1960’lı yıllarda kurduğı bir seyahat firması ile sektöre adım atan ünlü iş adamı, 6 yıl önce birçok firmasını satmış ve köşesine çekilmişti. Şimdi ise kişisel serveti üzerine yapılan başvurular nedeniyle iflas istedi. 2001 yılında üstün hizmet madalyasını dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in elinden alan işadamı, Almanya’da çeşitli ödüller almıştı. Almanya’da aldığı Liyakat madalyasını da dönemin Cumhurbaşkanı vermişti.

Türkiye’de herhangi bir mal varlığı bulunmayan fakat çeşitli aile bireyleri üzerine kayıtlı araç ve mallar içinde girişimlerde bulunan alacaklı firmalar ilerleyen günlerde konuyu yargı düzlemine taşıyabilir. Mahkemenin vereceği kararı göre hareket edecek İş Bankası da  çalışmalarını yürütmeye devam ediyor.

Temel Şaylan, eğitimini iktisat alanında tamamlamış olup, Okuyoruz.com'da ekonomi editörlüğü yapmaktadır. İletişim : [email protected]