Vezir Parmağı Büyük Dram Yaşadı

Malum 3.5 milyon izleyici alan Mahsun Kırmızıgül filmlerini geride bıraktık. Son filminde de büyük bir gişe başarısı göstermesine rağmen bu sefer olmadı. Bunun en büyük nedeni o acayip açıklamalar ve medyaya karşı verilen tepkiler oldu.

Mahsun terörist iddialarına inanmıyorum ama Mahsun’un bunu çözmek için elinde fırsat varken tam tersini yapması bu gişe skandalına neden oldu. Sanırım şu sıralar 600 binlerde olan bir izleyici sayısına sahip bu hafta yeni filmlerin özellikle Recep İvedik’in gelmesi ile de iyice düşecek bir izlenme sayısını göreceğiz.

Recep İvedik salonlarda boy gösterirken neredeyse tüm izleyiciyi çekecek ve Türk fimlerine izleyici kalmayacak bu da 2 hafta içinde Vezir Parmağı’nın vizyondan aşağı düşmesi demek. Yani iki hafta 100 bin kişi daha alsa 700 bin kişi ile anca tamamlayacak.

Peki zarar? Bence paha biçilmez. O kadar oyuncunun oynadığı bir yapım 2-3 milyonun altında kalıyorsa başarılı olamamıştı. Farkındaysanız başarısız demiyorum. Bu sinema sektöründe kişilerin bileceği bir mesele bence…

Ama bu duruma en büyük etki sosyal medya oldu. Sosyal medyada yayılan bazı ifadeler filmi aşağılara çekti. Aynı Kösem Sultan’da olduğu gibi… O da dayanamadı biliyorsunuz. Ne oldu o oyuncular? Neredeler..?

Halka rağmen sinema olmaz, halk için olur bence. Öyle de yapılmalı…

Okuyoruz Haber Sinema ve Dizi Yazarı olan Afra Salman Sinema ve Televizyon üzerine yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. İletişim: [email protected]