Vakıflar Bursu Bugün Tamamlanıyor!

2012 yılından beri Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından verilen Vakıflar Başbakanlık Bursu bu sene için başvurularını tamamlıyor. Bugün gece saatinde kapatılacak olan başvurular için sonuçlar en erken KYK açıklandıktan yaklaşık 10 gün sonra açıklanacak. Geçen sene yaklaşık 10 gün sonra açıklanmıştı.

Bu burslar karşılıksız olup geçen sene 200 tl olarak ödenmişti. Her sene başarıya göre yenilenen bu bursun şartlarına vakıflar başvuru sayfasından ulaşabilirsiniz.

Sonuçlarının geç açıklanmasının nedeni de, KYK Bursu çıkan öğrencilere çıkmamasıdır. Bu sene bir değişiklik olarak KYK Kredi alan öğrencilerin de bu bursu alabileceği söyleniyor. Tabi bunun sadece yönetmelikte bulunması ve henüz alan bulunmaması nedeniyle biraz muamma durumunda görülüyor.

Sonuçlar açıklandığı kimlik noları ile kontrol edilip yayınlanan kılavuzda istenen işlemler tamamlaması gerekiyor aksi takdirde verilen hak geri alınıyor.

Mustafa Kavas, Okuyoruz.com ilk kurulduğundan beri Eğitim ve Teknoloji bölümlerinde haber yapmaktadır. Eğitim hayatını Bilgisayar Mühendisliği'nde tamamlamış olup sektörde öncü bir firmada yazılımcı olarak çalışmaktadır.