Ünlü Yıldız Zsa Zsa Gabor Vefat Etti

Dün gece saatlerinde dünyaca ünlü Hollywood yıldızı Zsa Zsa Gabor’un vefat ettiği belirtildi. 99 yaşındaki ünlü yıldız tarihin bir dönemine de tanıklık yapmış hatta Türkiye Devleti’nin Kurucu Atatürk ile de görüşmüştü.

Hayatında 9 kez evlenen ünlü yıldız, ilk evliliği bir türk siyasetçi ile yapmıştı. Bir döneme damgasını vuran yaptığı filmlerle milyonlara hitap eden sanatçı yaşlılık nedeniyle vefat etti. Ünlü yıldızın danışmanlığı yürüten isim, Gabor’un yaşlılığın sebep olduğu nedenlerden dolayı kalp yetmezliğinden hayatını kaybettiğini belirtti.

1936 yılında Macaristan güzeli seçildikten sonra Türkiye’de bir siyasetçi ile evlenen ünlü ismin bir dönem Türkiye’de yaşadığı ifade edildi. İlk evliliğini Murat Belge’nin öz babası Burhan Asaf Belge ile yapan ünlü yıldızın bundan sonra 8 kere daha evlendiği belirtildi. Gabor son evliliği 70 yaşında yapmıştı. Bir dönem Hilton otellerinin sahibi Conrad Hilton ile de evli kalan yıldızın o evliliğinden Francesca Hilton adlı bir çocuğu olmuştu. Francesca Hilton ise 2015 yılında 67 yaşında hayatını kaybetmişti.

2002 yılında geçirdiği kazadan sonra bir türlü sağlığına tam olarak kavuşamayan ünlü isim son evliliği nedeniyle Anhalt Prensesi olarak da anılıyordu.

Okuyoruz.com üzerinde magazin ve sağlık haberleri yapan Hafize halen eğitimini Kültürel Çalışmalar alanında sürdürmeye devam etmektedir. İletişim: [email protected]