Ünlü Oyuncu Hayatını Kaybetti

Bir süredir kanser ile mücadele eden ve hastanede tedavi gören ünlü Yeşilçam oyuncusu Bülent Kayabaş vefat etti. Usta oyuncu sabah saatlerinde tedavi gördüğü hastanede yaşamını kaybetti.

72 yaşındaki ünlü oyuncu en son Sermiyan Midyat’ın yazıp yönettiği Bir Baba Hindu filminde küçük bir rol almıştı. 1945 yılında dünyaya gelen ve henüz 16 yaşında profesyonel olarak tiyatro dünyasına giriş yapan Bülent Kayabaş yıllardır sürdürdüğü oyunculuğuna bir nokta koydu.

1970 yılında Kara Leke adlı sinema filmi ile sektöre giren ünlü isim onlarca Türk filminde rol aldı. Birçok usta isimle aynı filmde oynama başarısını gösteren ünlü isim son zamanlarında da sinema hayatından kopamadı.

Bir dönem oyuncu Nur Sürer ile evli kalan ünlü oyuncu daha sonra ise Selma Kepekli ile evlenmişti. Yaklaşık 10 yıldır evli olan çift 15 senedir de yakın arkadaştı.

Yeşilçam’ın kriz dönemlerinde erotik furyada da ekranlara çıkan ünlü isim önemli rollerin aranan isimlerinden birisiydi. Genellikle komedi dalında filmlerde yer alan Bülent Kayabaş tiyatro dalında onlarca ödülün de sahibiydi.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]