İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ünivesite Ek Yerleştirmeleri Başladı

Üniversite öğrencilerinden henüz bir bölüme yerleşmemiş olanlar için ek tercihler başladı. 25 Ağustos 5 Eylül tarihleri yapılacak olan ek yerleştirme ile öğrenciler boş kontenjanlara yerleşebilecek.

Birçok üniversitede yer alan boş kontenjanların bu şekilde doldurulması planlanıyor. Öğrencilerin tercih işlemi için 15 tl’lik bir ödeme yapması gerekiyor.

Liste olarak yayınlanan üniversite bölümlerinden seçilebilecek birçok bölüme başvuru yapılabilecek. İlgili tercih işlemlerinin 5 eylül’den sonra değerlendirilip 15 gün içinde açıklanması bekleniyor. Daha sonra kayıt işlemlerini tamamlayan bu öğrenciler için kyk yurt ve burs başvuruları da açılacak.

Öğrenciler bir süre sonra üniversitelerinde eğitim görmeye başlayacak olduğundan önemli bir takvim süreci de onları bekliyor. Ek yerleştirmelerde eğer birçok bölüm yine boş kalırsa tekrar yerleştirme yapılması da planlanıyor. Bu sene sınava giren öğrencilerin bir çoğunu tercih yapmaması nedeniyle çok önemli üniversitelerin bazı bölümlerde boş kontenjanlar kaldı.