Üniversitelilere Şok Haber

Özellikle Fetö nedeniyle kapatılan bazı üniversitelerin öğrencilerine şok bir haber geldi. Yani yayınlanan KHK’da çoğunlu ABD’de eğitim gören burslu öğrenciler öğrencilikten çıkartıldı. Bu durumda ilgili öğrencilerin yurt dışındaki eğitim hakları da kaybolmuş oldu.

Ayrıca kendilerine senet imzalatılan öğrencilerden şimdiye kadar kendileri için harcanan ücretler faiziyle tahsil edilecek. Özellikle YLSY programı ile yurt dışında eğitim gören bazı isimleri için karar çıktı.

FETÖ MARİFETİ!

Uzun süredir üzerinde çalışma yapılan listelerde yurt dışı öğrencilerinin birçoğunun fetö marifetiyle bu hakları kazandıkları ve gittikleri ülkelerde bu örgütle yakın temas içinde olduğu belirlendi.

Zaten yurt dışına kaçan onlarca Fetöcü’nün de bu kişiler tarafından karşılandığı belirtildi. Her halükarda konuyla ilgili itiraz hakları bulunan kişiler şayet suçsuzlarsa geri iade yola her zaman açık olarak ifade edildi.

BYLOCK SORUŞTURMASI

Bu durum sonrası Türkiye’de ilgili kurumlar tarafından burs olmadığı halde burslu ilan edilerek eğitim hayatlarını tamamlayan fetöcüler için de bir çalışma yapılacağı söylendi. Üniversitelerden atılan birçok hocanın verdiği ifadelerle çıkartılan listelerle ilgili bylock soruşturması da devam ediyor. Ayrıca bazı isimlerin geri döndüğü yeni KHK’ların da yayınlanmaya devam edeceği belirtildi.

Ülke olarak içinden geçtiğimiz şu günlerde Türkiye’de onlarca öğrenci KYK sonuçlarını ekleyip burs almaya çalışırken bu tür örgütlerin öğrencileri yurt dışında burslu okutacak kadar illegal işlere girmesi toplumun her kesimi tarafından eleştirilmeye devam ediyor.

Mustafa Kavas, Okuyoruz.com ilk kurulduğundan beri Eğitim ve Teknoloji bölümlerinde haber yapmaktadır. Eğitim hayatını Bilgisayar Mühendisliği'nde tamamlamış olup sektörde öncü bir firmada yazılımcı olarak çalışmaktadır.