Üniversiteli Öğrencilere Tatilde 4.800 TL!

Üniversite öğrencilerini sevindirecek bir haber daha Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. Erdoğan’ın açıkladığı plana göre “Sosyal Çalışma Programı” ile her yaz 3 aylık tatilde üniversiteli öğrencilere toplamda 4 bin 800 lira ödenecek. Aylık 1600 tl’ye denk gelecek olan maaşlar aynı asgari ücrette olduğu gibi olacak.

Gençler çalışarak hem harçlarını biriktirecek hem de deneyim elde edecekler. Eğitim gördükleri şehirde coğrafi duruma göre yaşlı bakımı, sosyal hizmeyler, eğitmenlik, koçluk, folklör, ağaç dilimi gibi alanlarda görevlendirilen öğrenciler hem gelir elde edecek hem de zamanını değerlendirecek.

Çalışmaların seçim sonrası başlaması bekleniyor, ayrıca Cumhurbaşkanı’nın isteğine göre yaz döneminde KYK yurtlarından herhangi bir ücret alınmaması için de çalışmalar sürüyor.

Projeyle üniversitelerde okuyan 18-25 yaş arasındaki gençler, okudukları üniversitelerin bulunduğu illerde İŞKUR tarafından düzenlenen programlara katılacak. Yine gençlerin, bulundukları illerde öğrencilerle ilgili açılacak kurslarda eğitmenlik yapmaları sağlanacak.

Her yıl 100 bin genç sosyal çalışma programına dahil edilerek toplumsal konularda farkındalık yaratılacak. İŞKUR ilana çıkarak yapılacak işlerle ilgili gençlerin başvurusunu alacak.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]