Üniversiteli Gençlere Ücretsiz Kodlama Eğitimi

Yök’ün dün itibari ile yaptığı açıklama ile üniversite öğrencilerine ücretsiz profesyonel kodlama eğitimi verileceği kaydedildi.

İlgili çalışma ile birlikte çeşitli bölümlerde eğitim gören veya mezun olmuş öğrencilere kodlama eğitimi bizzat bu alanda çalışan öğretim üyeleri tarafından verilecek.

YÖK Başkanı Saraç, birçok sektörde ve günlük hayatta giderek önemi artan kodlama eğitimini yaygınlaştırabilme adına üniversiteler ve ilgili kurumlarla çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Başkan Saraç, projeye ilişkin, “Kodlama eğitimlerinin, işgücü projeksiyonu da dikkate alınarak Ankara, İstanbul, İzmir’in aralarında bulunduğu pilot illerde gerçekleştirilmesi planlanıyor. İŞKUR tarafından projeye kabul edilen kursiyerlerin tüm eğitim masraflarının karşılanacak ve kursiyerlere cep harçlığı ve kurs süresi boyunca sigorta imkânı sağlanacak. Kursu başarı ile tamamlayanlara sertifika verilecek.” bilgisini verdi.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]