Ukrayna’ya Pasaportsuz Geçiş Başladı

Türkiye Cumhuriyeti ile Ukrayna arasında imzalanan anlaşma ile birlikte iki ülke vatandaşları pasaportsuz şekilde kimlik ile geçiş yapabilecek. Bu sayede birçok kişinin iki ülke arasında giriş çıkış yapması bekleniyor.

Türkiye’ye kimlik kartı ile giriş yapacak olan ilk Ukraynalı grup havalimanına iniş yaptıktan sonra Türk tarafının yapacağı karşılama ile birlikte işlemin resmileşmesi bekleniyor. İki ülke arasındaki bu girişimler hem ticari hem de sosyal açıdan iki ülkenin yakınlaşmasına destek olacak.

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha yaptığı açıklama ile mutluluğunu dile getirirken Türk yetkililer de konuyla ilgili olumlu mesajlar verdi.

Yaz tatili öncesi onlarca Ukraynalı tatilcinin ülkeye gelmesi ve tatil yapması bekleniyor. Özellikle tatil bölgelerini etkileyecek bu durum ile birlikte onlarca rezervasyon yapılması bekleniyor. İki ülke halkının yakınlaşması ile çalışmaların daha da artması bekleniyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]