KYK Üçüncü Gün Ödemeleri Başlıyor

KYK Kredi ve Burslar için belirlediği 3. gün ödemelerini bu gece hesaplara geçmiş olacak. Ayın 5’i itibari ile yönlendirilen tüm ödemelerden 3.’sü bu gece saatlerinde yapılmaya başlanacak.

Her gün uyardığımız gibi sistemlerde meydana gelen yoğunluklardan dolayı ödemeler bir iki saat içinde tamamlanabiliyor. Yani başka bir ifade ile tam 00:00’da ödemeniz hesabınızda olmayabilir. Ayrıca mobil uygulama içinden görülemeyen hesap içerikleri için mutlaka bankamatik sistemlerinden kontrol yapılmadı. Mobil uygulama ve internet bankacılığından hesapları görebilmek için hesapların bağlanması gerekiyor. Bunu da ancak şubenize giderek yaptırabilirsiniz.

KYK Tc Kimlik nolarının son hanesine göre ödemeleri yaptığı için 6’sın 0 olanlara, 7’sinde 2 olanlara 8’inde yani bu gece sene son hanesi 4 olanlara ödemelerini yapmaya başlayacak.

Güvenlik sıkıntı oluşmaması için lütfen toplu ödeme alan kişilerin çeşitli tehlikelere karşın dikkatli olması gerekiyor. Özellikle yüksek lisans ve doktora gibi çok daha fazla ödeme alacak olan öğrenciler bu ödemeleri almaları için birkaç gün çekim yapmaları gerekiyor. Çünkü bankamatiklerde uygulanan nakit çekim limiti nedeniyle tüm bakiyenizi bir anda çekemeyebilirsiniz. Güncel bakiye limiti şu an 1200tl civarlarında bulunuyor.

Mustafa Kavas, Okuyoruz.com ilk kurulduğundan beri Eğitim ve Teknoloji bölümlerinde haber yapmaktadır. Eğitim hayatını Bilgisayar Mühendisliği'nde tamamlamış olup sektörde öncü bir firmada yazılımcı olarak çalışmaktadır.