UBER 10 Milyar’ı Aştı

Uber’in açıklanan son infografiğine göre şimdiye kadar verdiği hizmet sayısının 10 milyar yolculuğu aştığı belirlendi. 2011 yılında limüzin kiralama hizmeti olarak hayatına başlayan Uber gelinen noktada büyük bir devrime imza attı.

Türkiye’de geçtiğimiz günlerde yasaklanan ve faaliyetleri askıya alınan hizmetin bazı bölgelerde vip hizmetini kaçak olarak sürdürdüğü belirtildi.

Yaşanan bu gelişmeler sonrasında daha detaylı kontrollere başlayan polisin ciddi cezalar kesmeye devam ettiği belirtildi. Uber’e yatırım yapan bazı isimlerin ise araçlarını çok uygun fiyatlara satışa çıkardığı belirtiliyor.

Taşıma lisansları ile hizmete devam etmeye çalışan fakat getirilen sınırlama ile bu haklarını da kaybeden ubercilerin yeni bir arayışta olduğu ve çeşitli kişilerle görüşme altında bulunduğu belirtiliyor.

Amerika’da ise UBER büyümeye devam ediyor. Türkiye gibi bazı ülkelerde problem yaşayan Uber’in en çok problem yaşadığı ülkelerden birisi de İngiltere.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]