Tutuklu Vekillerin Fotoğrafları Kaldırıldı

Geçtiğimiz günlerde tutuklanan HDP milletvekillerinin provakasyon amacıyla sıralarına konulan resimleri meclis başkanının talimatı ile kaldırıldı.

Dün açıklamalarda bulunan İsmail Kahraman’ın bu fotoğrafların kaldırılacağını belirtmesinden sonra yapılan bir uygulama ile fotoğraflar yerinden söküldü. HDP’nin açık bir provakasyonu olarak nitelendirilen durum sonrası bir daha böyle bir uygulama yapılmasına izin verilmeyecek.

Dün yapılan toplantıda görüşmeler sonrasına alınan bir karar ile uygulamanın yapıldığı belirlendi. HDP ise kan kaybına devam ediyor. Dün de tutuklanan milletvekilleri hesaba alındığı kısa süre içinde HDP’den aktif milletvekili kalamıyabileceği kaydediliyor. HDP’nin milletvekilleri dışında çeşitli parti organları da boşalmaya devam ediyor. Partinin ilk yönetimindeki birçok isimde yeni yapılan operasyon ile gözaltına alındı. Birçok tutuklama kararının verildiği operasyon sonrası birçok ilde Belediye Başkanı statüsünü kaybeden HDP’nin siyasi olarak yıkımın eşiğinde olduğu belirtiliyor.

Sürekli kan siyaseti yaparak eşitli terör örgütü kurumlarına destek açıklaması veren HDP için artık bitiş çizgisi yakın. Türk siyasetinden silinmesi kısa süre içinde gerçekleşecek olan parti bir dahaki seçimlerde meclis dışında kalabileceği belirtiliyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]