Türkiye’nin Yardımını Kabul Etmeyen Yunanistan

Geçtiğimiz gün başlayan orman yangınında onlarca kişinin hayatını kaybetmesinin ardından Türkiye’nin yardım teklifini de reddeden Yunanistan hükümeti derin bir çatlak ile mücadele ediyor.

Sabah saatlerinde kontrol altına alınan yangının sonrasında halen 100 kişinin kayıp olması beklentilerin ötesinde çok fazla kişinin daha ölmüş olabileceğini gösteriyor. Politik gerekçelerle insani bir durumda bile geri atmayan Yunan hükümeti kendi gazeteleri tarafından eleştirilmeye başlandı.

Yaşanan drama karşı İspanya’dan yardımları kabul eden fakat 45 dakika uzaklıkta Türk yangın söndürme helikopterlerine onay vermeyen Yunanistan ırkçılık konusunda bir adım daha attı.

Her eyleminde Türkiye karşıtı olan ve sürekli teyakkuz halinde bulunan Yunanistan bu tavrı bazı batılı ülkeler tarafından da eleştirildi.

Sosyal medyada ise ortaya çıkan bazı trol hesaplar böylesine insanı bir durumda bile nefret söylemlerine devam ederken bu hesaplara karşın Yunanca yazan bazı trol hesaplarından da aynı şiddet ile cevaplar geldi.

Yaşanan drama daha fazla üzüntü katan bu durum bazı isimler tarafından da eleştirilmeye devam ediyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]