İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Türkiye’nin En Suçlu İlleri Belli Oldu

Emniyet raporlarına göre yapılan bir değerlendirme ışığında Türkiye’de suç faaliyetlerinin en yoğun olduğu iller belli oldu.

Operasyon sayılarına göre yapılan değerlendirmeler ışığında ilk beş şu illerden oluştu: Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa ve Adana.

Değerlendirmeler kategorilere bölündüğünde ise sürpriz iller de sıralamalara girdi. Bunlar arasında Van, Antalya ve Konya dikkat çeken en önemli iller oldu. Sahte para ve nitelikli dolandırıcılıkta liste de Antalya ön sıralarda yer alırken, tarihi eser kaçakçılığında Konya ön sıralarda yer aldı. Van ise, biyo kaçakçılık suçlarında en ön sıralarda yer alıyor.

Cep telefonu ve ilaç kaçakçılıkların da Van yine ön sıralarda yer alırken, Antep ve Şanlıurfa’da sigara kaçakçılığında ön sıralarda yer aldı.

Türkiye’de yaşanan FETÖ gelişmeleri nedeniyle yapılan operasyonlarda azalma görüldü. Her ne kadar emniyet güçleri bütün enerjisini kullanmaya çalışsa da, yaşanan operasyonlar sonrası personel sıkıntısının yaşandığı gözler önüne serildi. Bu durum yakın zamanda emniyet personeli alımı gibi bazı uygulamaların yapılacağını gösteriyor.