Türkiye’nin Ciğeri Yandı

Dün gerçekleşen kaza sonrasında 13 kahraman askerimiz şehit oldu. Kalkışından kısa süre sonra yüksek gerilim hattına takılan helikopterin düşmesi ile birlikte 13 kahraman askerimiz şehit oldu. İlgili helikopterin geçmiş dönemde 2 kez daha bu çeşit kazalara karıştığı ifade edilirken, bugün ortaya çıkan bazı ihtimaller göz önünde bulundurulunca, kaza sırasında mühimmatların da patladığı belirtildi.

Tümgeneral Aydın ve ekibinin iftar sonrası geri dönüş süresince ortaya çıkan bu durum sonrasında Türkiye yasa boğuldu.   Tümgeneral Aydoğan Aydın ile birlikte 2 albay, 1 yarbay, 1 binbaşı, 3 yüzbaşı, 1 üsteğmen, 2 başçavuş ve 2 uzman çavuş olmak üzere 13 askeri personel hayatını kaybetti.

Vefat eden askerlerimiz arasında Jandarma’nın ilk kadın komutanları arasında bulunan Yarbay Songül Yakut da vardı. Yaşanan bu gelişmelerden sonrası özellikle sosyal medyada üzüntüleri dile getiren kullanıcılar ayrıca teröre tepki gösterdi.

Helikopterin düştüğü bölgede çalışmalar devam ederken şehit cenazeleri merkeze gönderildi. Kısa süre içinde toprağa verilmesi beklenen cenazelerin ailelerine de haberler verildi.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]