Türkiye Derbiye Hazırlanıyor

Bu hafta oynanacak olan Fenerbahçe – Galatasaray derbisi iki takım içinde bir anlamda milat olacak. İki takımda şu sıralar içinde bulundukları durumu atlatmak istiyor. Lige iyi başlayan fakat tökezleyen Galatasaray ile lig çok kötü başlayan fakat toparlanan Fenerbahçe arasında Kadıköy’de muhteşem bir derbi maçı olacak.

20 Kasım Pazar günü saat 20:00’da başlayacak olan karşılaşma da iki takımın teknik direktörleri de diken üstünde bulunuyor Birkaç hafta önce neredeyse takımdan kovulacak olan Dick Advocaat, Manu’yu devirerek takımda kalmış ve iyi sonuçlara ulaşmıştı. Galatasaray’da ise beklentilerin üstüne çıkan Riekerink, malesef son haftalarda büyük sıkıntı yaşıyor. Hem gol yollarında hem de defansif anlamda büyük sıkıntılar yaşayan Galatasaray’da, yönetim ünlü teknik adamın ipini çekebilir.

Genel anlamda Fenerbahçe karşısında yenilgi alacak olan bir cimbomda taşlar yerinden oynayabilir, özellikle futbol şubesinde de kan değişimi yaşanabilir.

Öte yandan Fenerbahçe’de de RVP’nin artan formu ve golleri ile neler olacağı merakla bekleniyor. Fenerbahçe’de meydana gelen sakatlıklar takımı düşündürse de, Galatasaray’da da formsuz ve yurtdışından maçlardan dönecek oyuncuların yorgunluğu hissedilecek.

İki takımın da kıran kıran bir mücadele ile sahada olması bekleniyor.  Skoru ise kaleciler belirleyecek.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]