Türkçe Sosyal Medyalara Yenisi Eklendi

Kısa süre önce geliştirilmeye başlayan ve bugün itibari ile yayınlanan bir sosyal medya uygulaması Türkçe konuşan kişilerin yararlanabileceği bir sosyal medya platformunu kullanıma açtı. Bu uygulama sayesinde sinema severler bir araya gelirken, şu an yayında olan ve sinemalarda yayınlanan filmlerin yanısıra, gelecek dönemde beyaz perdeye gelecek olan filmler hakkında da bilgi alabilecek.

İlgili uygulamayı geliştiren firmanın farklı projelerini de yakın bir zamanda görücüye çıkaracağını ifade etmesinin dışında esinemalar adı verilen uygulamaya hem android marketten hem de apple store’dan ulaşılabiliniyor.

Ayrıca uygulamaya ait websitesi olan esinemalar.com adresinden de çeşitli bilgiler alınılabiliyorken, uygulama içinde yapılan beğeni ve yorumlara verilen puanlar ile birlikte bir süre sonra hediyeler alınabilecek. Bu hediyelerin sinema bileti, film posteri gibi ürünler olması planlanıyor.

İlgili uygulamayı indirmek için google play veya apple store’a esinemalar yazılması gerekiyor. Bunun dışında sistemi kurduktan sonra üye olarak kalıcı bir hale gelebilirsiniz. Henüz 1.1 versiyonu yayında olan uygulamanın hızlı bir şekilde güncelleneceği belirtiliyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]