Türk Lirası Dolar Karşısında Değer Kazanıyor

Dün gerçekleşen referandum sonuçları sonrası dolarda düşüş başladı. Fakat yurtdışından gelen bir takım haberler ile dengeleme potasına giren dolar tl paritesinde önümüzdeki 6 ay içinde ciddi bir düşüş eğilimi olabileceği belirtiliyor.

Genel anlamda referandumdan istikrar çıkması sonrasında ciddi bir parite baskısınında ortadan kalktığı belirtiliyor. Türkiye’nin atacağı ekonomik adımlar ile birlikte dolar karşısında TL’nin iyi bir performans göstermesi ve önümüzdeki 6 ay içinde önemli bir para birimi haline gelmesi bekleniyor.

Şu sıralarda 3.67 seviyesinde seyreden doların günün ilerleyen saatlerinde nasıl bir performans göstereceği merak ediliyor.

90.500 seviyesindeki borsa da ise hareket devam ediyor. %0.51 civarında bir yükselme yaşayan borsanın ikinci devre de satışlar ile karşılaşabileceği belirtiliyor. Henüz tam olarak ilan edilmeyen referandum sonuçlara göre konuşmanın çok zor olduğu belirtilirken önümüzdeki günelerde pozitif adımların beklendiği kaydedildi.

İşsizlik sonuçlarında ise artış yaşandı %13’e çıkan işsizlik Ocak ayı raporları işsizlik sorununun tırmanmaya devam ettiğini gösterdi. Mart ayında başlatılan işsizlik sorununu çözme girişimlerinin ise önemli bir adım olduğu ve ilerleyen ayların raporların işsizlik oranının düşeceği belirtildi.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]