Tunceli Valisi’nden Alkışlanacak Hareket

Kendisinden önce kayyum görevi yapan memurun ihale açarak düzenleyecek olduğu festivalin ihalesini iptal ederek şehrin farklı bölgelerindeki öğrencilere yardım yapmayı planlayan vali büyük bir alkışı hak etti. Tunceli’de 1 milyon Türk Lirası’na yapılacak olan festivali iptal ederek öğrenciler için bursa dönüştüren vali birçok kesimden tebrik almaya devam ediyor.

6 ay önce göreve başlayan ve maliyeti gördükten sonra festivali iptal ettiğini belirten Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Kaymak, bundan sonra atacağı adımlarda da gerekli incelemeleri yapacağını belirtti.

Yaptırdığı çalışma sonucunda, ailesi Tunceli merkez ya da ilçelerinde ikamet eden ve Türkiye’nin farklı illerinde yer alan üniversitelerde eğitim gören 1008 aktif lisans öğrencisine, 8 ay boyunca ayda 200’er Türk Lirası para desteğinde bulunmaya karar verdiklerini belirten Vali, bu tür uygulamaların tüm Türkiye’de yaygınlaşmasının gerektiğini belirtti.

Kısa sürede birçok adım atılan bölgelerden birisi olan Tunceli, geçmiş dönemde üzerine yapışan terör etkisini de yavaş yavaş silmeye başladı. PKK ve benzeri terör örgütlerinin bölge halkına yönelik tehditi ortadan kalktıkça halkın daha da iyi duruma geleceği belirtiliyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]