TTK, TDK ve ATAM’den Burs Müjdesi

Türk Tarih Kurumu, Türk Dil Kurumu ve Atatürk Araştırma Merkezi öğrencilere yeni bir burs müjdesi verdi. Kurumların ortak olarak ilan ettikleri burs ilanına göre başvurular alınmaya başladı. Başvurular e-devlet sisteminden yapılabilecek. Başvurular için son tarih ise 25 Kasım 2016 olarak belirlendi.

Kurum yüksek lisans ve doktora öğrencilerine şimdiye kadar verilen en yüksek seviye ödeme yapacak. Ödemeler yüksek lisans öğrencileri için 1000 tl, doktora öğrencileri için 1500 tl olacak.

Kurum halen araştırma görevliliğini sürdüren öğrencilere de bu ücretlerin yarısını verecek. Şimdiye kadar verilecek olan en yüksek ücretlerin belirlendiği bursların geri ödemesiz olacağı belirtildi.

Fakat bu bursları alabilmek için belirli bölümlerde çalışma yapılıyor olması gerekli bulunuyor. Kurumlar hangi bölümlere burs verdiğini ilgili sayfalardan öğrenebilirsiniz.

Kurumun yaptığı burs duyurusuna şu sayfadan erişebilirsiniz.

Kurumlar bu bursu tez öğrencilerine de verebilecek bunun için tez konularının belirlenmesi ve ilgili alanlarda olması gerekiyor. İlgili alanların listesine ulaşmak için tıklayınınız.

KYK burs ve kredilerinin açıklanmasından sonra özellikle hiç bir sonuç çıkmayan ve kredi çıkan lisansüstü öğrenciler yapmış olduğu arayışlar için yeni bir seçenek daha ortaya çıkmış oldu.

Mustafa Kavas, Okuyoruz.com ilk kurulduğundan beri Eğitim ve Teknoloji bölümlerinde haber yapmaktadır. Eğitim hayatını Bilgisayar Mühendisliği'nde tamamlamış olup sektörde öncü bir firmada yazılımcı olarak çalışmaktadır.