Trump’un Papa Görüntüsü Fake Çıktı

Sosyal medyada birkaç gündür birçok yorum alan ve izleyenleri şoke eden bir video olarak yerini koruyan Papa ve Trump videosu fake çıktı. Jimmy Kimmel’in şovundan alınan bir görüntüde, Papa’yı ziyaret giden Trump’un yüzlerin görülmediği bir sahnede Papa’nın eline parmağı ile müdahale etmesi sonrası, Papa’nın Trump’un eline vurması görüntüleniyordu.

Bu video ve videodan türetilen gif formatındaki hareketli görüntüler birçok isim tarafından gerçek sanılarak yorum yapılmıştı. Bu yorumlarda kimi zaman komik yorumlar atılırken bazı fanatik kişiler ise Trump’a ağıza alınmayacak bazı hakaretler etmişti.

Fakat gerçekler çok geçmeden ortaya çıktı ve Trump’un Papa ile ilgili bu videosunun bir şov programından alındığı ve kurmaca olduğu belirtildi. Bu olay üzerine yapılan paylaşımlara farklı isimler bunun kurmaca olduğu yazsa da, videonun gerçekliğine çoktan inanmış olan bazı kişiler ciddi yorumlarını sürdürdü.

İlgili video Türkiye’de sosyal medya kanallarında ve bazı medya organlarında haberleştirilmeye devam ediyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]