Trump Siparişi İptal Etti

Yeni başkanlar için sürekli sipariş alan ve her dönem yeni bir uçak tasarlayan Boeing firması Trump tarafından veto edildi. 45. Başkan için yapılmakta olan yeni Air Force One uçağı siparişi iptal edildi.

Trump’un ortaya çıkan maliyet dolayısı ile büyük tepki gösterdiği yüksek teknoloji ürünü uçak siparişi iptal edildi. Üretim aşamasında olan Air Force One 747’nin maliyetinin 4 milyar doları aştığı belirtildi.

İnternet üzerinden yaptığı paylaşımla bu durumu duyuran Donald Trump ayrıca kendi ofisinden yaptığı açıklama gazetecilere esprili bir dille Boeing’in para kazanması isterim fakat bu kadar değil şeklinde bir açıklamada bulundu.

Ocak ayında kazandığ ihale nedeniyle ciddi anlamda ilerleme kaydeden firmanın iptal karşısında nasıl bir adım atacağı da merak konusu oldu. Amerika ciddi bir oy sayısı ile seçilen Donald Trump bu adımı kendisine oy veren seçmenleri kadar diğer seçmenleri de memnun etti. Başka bir ifade ile Trump ciddi bir adım atmış oldu.

Seçildiği dönemde ciddi protestolarla karşılaşan Trump’u Amerikalılar artık kabul etmeye başlamış görülüyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]