THY Pes Etmiyor! Yeni Fırsat Wifi!

Türk Havayollarına Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere uçuşlarında uygulanan ambargo sonrası pazardaki payını riske atmak istemeyen kurum yeni adımlar atmaya karar verdi.

Bu konuda uçaktaki tüm yolculara ücretsiz wifi vermeyi planlayan THY, bunun yanısıra yolculara tablet bilgisayar da dağıtmayı planlıyor.

Türkiye’den yapılacak olan uçuşlara uygulanmaya başlayan elektronik cihaz ambargosu sonrası ciddi anlamda sorunların ortaya çıkması ile birlikte girişimlerini hızlandıran THY, kendisine uygulanan güvenlik görünümlü fakat aslen ekonomik anlamda harekete geçirilen bu ambargoyu aşmayı planlıyor. Uçaktaki yolcuların kesintisiz iletişimini sağlamak için internet ve tablet hizmeti vermeyi planlayan THY kısa süre içinde bu konuda bir adım atacak.

3. Havalimanı’nın yapımı sürerken Avrupa Devletleri’nin ortaya koyduğu ambargolar ile sarsılan THY, pazar payı için elinden geleni yapacak. Güvenlik gerekçesiyle alındığı iddia edilen bu kararlar sonrası her gün açıklamalar yapan Türk yetkililer sorunun kaynağına inmek varken, neden böyle bir adım atıldığını sorgulamaya devam ediyor.

Genel anlamda artan piyasa değeri ve çalışmaları ile önemli bir kurum haline gelen Türk Havayolları reklam faaliyetlerine de devam ediyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]