Tepkiler İstifa Getirdi

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ’ın, İmam Hatip Lisesi’nde öğretmenlik yaparken enstitü sekreterliğine atadığı eşi Derya Bağ, tepkiler nedeniyle geri adım atıp, istifa etti.

Üniversite Rektörü Bağ’ın yaptığı zehir zemberek açıklama sonrası konuyla ilgili bir incele başlatılma ihtimali de ortada bulunuyor. Twitter üzerinden yaptığı açıklamada kendisinden önceki rektörlerin de eşlerinin üniversitede çalıştığını belirten Hüseyin Bağ’ın devlet kanalından aldığı tepki ile de böyle açıklamalar yaptığı ifade ediliyor.

Bizzat Milli Eğitim Bakanı tarafından doğru değil olarak eleştirilen Bağ’ın sosyal medya üzerinden yükselen tepki ile böyle bir karar alması gerekti. Ayrıca Bağ’ın daha önce sosyal medyadan kendisinden yardım isteyen bir anneye de dalga geçer bir şekilde cevap verdiği ve o dönem “Twitter’dan hastane sıra alma servisi başlatmadık henüz” tarzında bir açıklama yaptığı da belirlendi.

Ayrıca bir süre önce kamuoyunda büyük yankı uyandıra ve 22 koltuklu rektör olarak ifade edilen Bağ’ın skandalları sadece bugünlük değil.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]