Tahran’da Yeni Bir Saldırı

İran’ın başkeni Tahran’ın güney kısmında motosikletli bir kişi, asit saldırısı yaptı. İlk belirlemelere göre 16 yaralının olduğu saldırı sonrası yaralı sayısının artabileceği ifade edildi. Dün yaşanan iki saldırı sonrası teyakkuz haline geçen devletin ilgili saldırı ile alakası olan kişileri yakaladığı ifade edildi.

Saldırılar sonrası DAEŞ’in yaptığı açıklama ile saldırıyı üstlenmesi sonrası gözler Suudi Arabistan yönetimine çevrildi. İran yönetimi konuyla ilgili detaylı araştırmanın sürdüğünü ve ilgili saldırılar ile alakası olan kişilerin veya devletlerin cezalandırılacağını belirtildi.

Önceki günlerde başlayan Katar Krizi sonrası Katar’a desteğini açıklayan İran’a yönelik yapılan bu saldırılar sonrası Ortadoğu’da büyük gelişmeler yaşanıyor. Her geçen gün bir ülke Suudi Arabistan’ın yanında yer almaya devam ederken Türkiye’de Katar’a asker gönderme kararı ile niyetini açık etti.

Dün TBMM’de öne çekilen görüşme sonrası 5000 Türk Askeri’nin Katar’a gönderilmesi kabul edildi. Ayrıca 12 saat içinde Katar’a gıda yardımlarının varması bekleniyor. Konuyla ilgili Avrupa devletlerinden de çeşitli açıklamalar gelmeye devam ediyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]