Suriye Uçağı Türk Askerini Vurdu

Az önce TSK tarafından açıklanan ve kısa süre içerisinde gerçekleşen saldırıda 3 Türk askeri şehit olurken operasyon ÖSO askerlerinden herhangi bir kaybın olmadığı konusunda bazı gerçekleri ortaya çıkadı.

Suriye rejim güçlerine ait bir uçağın gerçekleştirdiği saldırı sonucunda 3 Türk askeri şehit olurken bölgede yeni operasyon sinyali verildi. Direk Esed güçlerine bağlı olan rejimin bu hareketi Türkiye’yi bölgeye sokmaya çalışmak olarak algılandı.

TSK’dan yapılan açıklamalarda 3 şehit askerin yanısıra 10 askerin de yaralandığı belirtildi. Başbakan’ın da konu ile ilgili Genel Kurmay Başkanı Hulusi Akar’dan bilgi aldığı kaydedildi. Bölgede kısa süre içinde büyük operasyonların olacağı ve Esed’e bağlı rejim güçleri ile Türkiye’nin karşı karşıya gelebileceği kaydedildi.

Buna benzer olaylar geçmişte ya İşid ya da PKK üzerinden tezgahlanıyordu. Bu sefer ise direk rejim tarafından planlanması ileri konjüktürde Türkiye’nin önünü açacağı ve gerekli karşılığın verileceği kaydedildi.

Bilgilendirme notunda karşılık ile ilgili herhangi bir paylaşımın olmaması bölgede yapılan yığınağın kısa süre için koordineli olarak sevk edileceğinin işaretini veriyor. Bölgeden gelen haberlerde Mümbiç yakınlarda da büyük operasyonlar devam ediyor. Bölgenin bu karışık havasında güvenlik önlemleri artırılmaya devam ediliyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]