Sneijder Asistlerde Lider

Galatasaray’ın Hollandalı süper yeteneği bu sezon sıkıntılı bir performans ortaya koysa da, ortaya koyduğu asist sayısı ile geçen sezonu şimdiden geride bıraktı. Ligde en fazla asist yapan futbolcu olarak göze çarpan ünlü isim dün Podolski’ye yaptığı asistle 5 asiste ulaştı.

Geçen sezon görev aldığı 25 karşılaşmada 6 asist yapmış olsa, şimdiye kadar bu sezon görev aldığı karşılaşmada bu asist sayısına çoktan yaklaştı. Bir asist daha yaptığı takdirde geçen sene ile aynı asist sayısına ulaşacak olan Sneijder’in ligde bu konuda rakibi bulunmuyor.

Bu sezon asist krallığında Başakşehirspor’da oynayan Edin Visca, Kayseri’de oynayan Deniz Türüç ve Fenerbahçeli futbolcular Lends ve Volkan Şen’i geride bırakan Hollandalı çıkışı sürdürmeye devam edecek gibi görünüyor.

Takım içinde yaşanan kaosa rağmen teknik adamların hiçbir zaman vazgeçemediği ünlü yıldızın forması şimdiden garanti altında bulunuyor. Sıkıntılı maçlarda gol yollarında da etkili olan ünlü isim 5 asistin yanısıra Süper Lig’de bir de golü bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde Bursa’ya attığı golle bu sezon golle tanışan ünlü isim haftaya da iyi başladı.

 

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]