Sazan Sarmalı Netflix’ten Torrent’e Düştü

sazan sarmalı

Ani bir kararla henüz sinema gösterimi devam ederken Netflix’te yayınlanmaya başlayan Yılmaz Erdoğan’ın son filmi Sazan Sarmalı (Organize İşler 2) filmi, Netflix’e eklendikten kısa bir süre sonra torrent sitelerine düştü.

Torrent sitelerinde binlerce kişi tarafından indirilmeye başlayan dizinin, birçok farklı versiyonu internet üzerinde yasal olmayan yollarla yayın yapan film siteleri için de büyük bir potansiyel oldu.

Saatler içinde binlerce kez indirilen ve binlerce kez izlenen Organize İşler 2 filmi, bu adımıyla sinema sektöründe yeni bir devrimin kapısını araladı.

Şimdiye kadar hiçbir Türk Filmi sinema gösterimleri sürerken Netflix yayınlarına katılmamıştı. Bu durumun önceden anlaşılan bir durum ışığında yapıldığı kulislere sızan bilgiler arasında yer alıyor.

Filmin eleştirmenleri ise, Yılmaz Erdoğan dışında Kıvanç Tatlıtuğ’un performansını da beğendi. Filmde çok az bir sahnede gözüken Ata Demirer ise karakteri ile beklentilerin altında kaldı.

İlk filmde yer alan ve elim bir kaza ile kaybettiğimiz Erdal Tosun içinde anma amacıyla bir sahne çekildi.

Film internet dünyasında ses getirmeye devam ediyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]