Sarma Sigaraların Cezaları Belli Oldu

Sigara fiyatların yaşanan artış sonrası özellikle öğrenci kesiminin yoğun talep gösterdiği sarma sigara olarak tabir edilen kaçak sigaralar için uygulanacak cezalar belli oldu.

Sarma sigaraları satan, alan ve bulunduran kişiler için 3 yıldan 6 yıla kadar hapise cezası verilmesi kararlaştırıldı. Özellikle uyuşturucu ile mücadele konusunda büyük bir handikap olan ve hiçbir kontrole tabi tutulmayan bu sigara türünü, mahalle aralarında ve okul yakınların açılan derme çatma depolarda son tüketiciye ulaştırılmaya devam ediyor.

Paketini 5 tl’den alabileceğiniz bu sigaraların içinde ne tür maddeler bulunduğu ise hiçbir şekilde kontrol edilmiyor. Tamamen satıcıların ve üreticilerin insafına kalmış bu durum neticesinde çok büyük sorunlarla karşılaşılabiliyor.

18 yaşında altın birçok kullanıcısı olan bu sigara türünün satıldığı yerlerin denetimlerinin de kısa sürede başlayacak olduğu belirtildi.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]