Sancaktepe KYK’da Öğrenciler Zehirlendi

Dün akşam saatlerinde meydana gelen olay sonrası İstanbul Sancaktepe’de bir KYK yurdunda kalan öğrencilerden 45 tanesi hastaneye kaldırıldı. Yapılan müdahaleler sonrası bir kısmı taburcu edilen öğrencilerin zehirlendiği anlaşıldı.

Geçtiğimiz dönemde askeriyede yaşanan gıda zehirlenmesi olaylarının bir KYK yurdunda ortaya çıkması öğrencileri tedirgin etti.

Olayla ilgili başlatılan soruşturmada detayların netleşmesinin ardından KYK Genel Müdürülüğü’nün bir açıklama yapması bekleniyor. Yurda yemek sağlayan firma ile ilgili incelemeler de devam ediyor. Baş dönmesi ve kusma gibi problemleri olan öğrencilerin acil bir şekilde sağlık ekiplerine ulaştırılması sonucunda farklı bir sonuca ulaşılmaması herkesi sevindirdi.

Gıda zehirlenmesi genellikle toplu yemek verilen yerlerde karşılaşılan en ciddi sorunlardan birisi olduğu için müdahalenin zamanında yapılması bazı sorunları engelledi. Fakat yapılacak olan araştırmalar neticesinde ilgili olayın sorumlularının bulunması bekleniyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]