Rüzgar Çetin Mücadelesi Sürüyor

Geçtiğimiz günlerde tahliye edilen ünlü yönetmen Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar Çetin’in tekrar yargılanacağı belirtildi.

Birkaç yıl önce aşırı hızla araç sürerken bir polis otosuna çarpıp, bir polisin ölümüne bir polisin de yaralanması yol açan ünlü isim hapis cezasına çarptırılmıştı. Fakat daha sonra yattığı süre göz önünde bulundurularak yurt dışı yasağı konup tahliye edilmişti.

Fakat toplumun gösterdiği sert tepki ve araştırmaların sürmesi nedeniyle tekrar yargılama kararı çıktı. Ünlü isim tekrar yargılanıp tekrar cezaevine girebileceği yönünde yorumlar yapılmaya devam ediyor.

Duruşma savcısının büyük bir özenle hazırladığı itiraz dilekçesi ile tekrar yargılama kararı çıkan Rüzgar Çetin tekrar gözaltına alınabilir. Bu süreç içinde cezanın en üst sınırdan verilmesini isteyen savcı verilen kararın yasaya uygun olmadığı yönünde bir başvuru yapmıştı.

Şayet tekrar yargılanma da yeni bir karar çıkarsa 6 yıl 3 ay olan cezanın çekilmesi de gündeme geliyor. Bir anlamda toplum vicdanının sarsıldığı davada önemli bir karar çıkması bekleniyor.

Alkollü bir şekilde insanların ölümüne neden olan Rüzgar Çetin’in tüm ifadelerine rağmen cezayı üst sınırdan alması bekleniyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]