Rusya İncirlik Üssünün Peşinde

Uzun süredir yılan hikayesine dönen incirlik üssü sorunu ile ilgili Rusya tarafından resmi olmasa da bir açıklama geldi. Türkiye’nin topraklarında bir Rus üssü kurmaya sıcak baktığını belirten Rusya Liberal Demokrat Partisi lideri Vladimir Jirinovski, Recep Tayyip Erdoğan yakında bu adımı atacağını iddia etti.

Nato ile yaşanan sorunların gölgesinde Amerika’ya tahsis edilen İncirlik Üssü’nün verilmesi beklenen ülke ise tabiki Rusya oldu. Son dönemde Rusya ile yakınlaşan Türkiye’nin bu konuda bir adım atabileceği ve Amerika ile süren sorunlarına böyle bir cevap verebileceği belirtiliyor.

Rahip Brunson krizi gölgesinde başlayan piyasa hareketleri ile Türkiye’ye darbe vurmayı planlayan Trump cephesi ise bu ihtimali gözden geçirmeye devam ediyor.

Türkiye’ye bir türlü baskısını yansıtamayan ve istediği isimleri alamayan Amerika’nın ise kendi iç problemleri nedeniyle bu konuda bir tepki verip veremeyeceği ise meçhul görünüyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]