Ronaldo Son Dünya Kupası’na Golle Başladı!

Kariyerinin belki de son dünya kupasına da gol ile başlayan Cristiano Ronaldo, henüz 4.dakika da takımı Portekiz’i İspanya karşısında 1-0 öne geçirdi.

Daha önce katıldığı 3 kupada birer golü bulunan ünlü futbolcu bu kupayı da açılış maçında boş geçmedi.

Daha önce katıldığı 2006, 2010 ve 2014 yılındaki kupalarda 1’er gol atan Ronaldo son kupasında daha fazla gol atmak istiyor.

Kupalarda en çok gol atan isim ise efsane Alman futbolcu Klose oldu. Kasım 2016’da futbolu bırakan ünlü isim rakip kalelere tam 16 gol atmıştı.

Klose katıldığı 4 dünya kupasında 16 gol atarak büyük bir rekora imza atmıştı. Klose’nin ardında ise bir önceki nesilin ünlü futbol simgesi Ronaldo vardı. Onun gol sayısı da 15 olarak kayıtlara geçmişti.

Kupa maçından önce ajanslara yansıyan bir haberde de Cristiano Ronaldo’nun vergi kaçırma suçunu kabul ettiği ve İspanya vergi dairesi ile anlaşma yoluna gittiği iddia edilmişti. İddialara göre Cristiano Ronaldo hapise girmemek için 18.8 milyon euro ceza ödeyecek.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]