Riekerink ile İpler Kopuyor

Galatasaray’da özellikle medyada yer alan bazı haberleri gördüğünüzde anlayabiliyorsunuz. Dün belirli borcumuz kapanmış haberleri sonrasında işte şu kadar geliri kırdırdılar 150 milyon tl kaybettiler. Şimdi arkadaş biraz hesap kitap bilen adamlar takımın borcunun kapıya dayandığı bildiğini varsayıyorum, ki bu konuda aksi bir durum yok Galatasaray çok borca battı. Buraya kadar tamam burada herkes hem fikir. Fakat işte alacağını kırdırdı meselesinde biraz düşünmeye ihtiyaç var. Bir kere banka işleri böyle parayı önceden almak istiyorsan tabiki de kıracak babanın hayrına bu parayı verecek değil.

Fakat 150 milyon tl çok mu? Evet aynen çok. O kadar parayı kırdırdıysan bu kafadan 40 milyon dolar demek. Galatasaray faiz ödetmicem 40 milyon doları cepten uçurcam dersen anlarım. Fakat bu para birilerinin cebine indira gandi durumlarına geliyorsa işte o zaman yandı keten helva.

Bu durum yakında ortaya çıkacak bu kadar büyük bir maliyet neden çıktı neden bu kadar büyük bir para kayboldu bilmiyoruz. Bunun dışında bu parayla bir kısım borcun ödenmesini mantıklı buluyorum. Yeni arazi içinde çalışmalar başlar inşallah bir an önce geçeriz ve yeni dönemde paranın gerisi de uçmaz inşallah. Galatasaray hiç olmazsa bankalara olan şu borcunu bir kapatır. Faiz yükünden cidden kurtulur. Denk bütçelere kavuşur.

Daha sonrası kolay, yapılanmaya girersin. Peki Riekerink bu fikirin içinde var mı? Tabiki de yok, gelecek sezon takımın başında Fatih Terim’i göreceğiz. Ben öyle düşünüyorum. Ama yönetim inerse durum daha da farklılaşır.

Ne diyelim Galatasaray’a hayırlı olsun.

Okuyoruz Haber'in Spor yazarlarından birisi olan Şebnem Kara, sosyal medya üzerinde gösterdiği aktiviteler ile tecrübesini ve yeteneklerini konuşturmaya devam ediyor. iletişim : [email protected]